PORADNIK KREDYTOWY

 
 

Bank Gospodarstwa Krajowego opublikował informacje o stanie wykorzystania środków w programie dopłatach rządowych „Mieszkanie dla Młodych”.

Jeżeli myślicie aby ubiegać się o kredyt z dopłatą MDM w tym roku to powinniście się spieszyć gdyż w Banku Gospodarstwa Krajowego zostało wykorzystanych już 80% środków na ten rok. Jest to informacja ważna zwłaszcza dla osób które planowały skorzystać z dopłat przy zakupie mieszkania na rynku wtórnym oraz nieruchomości z rynku pierwotnego które będą oddawane do użytku w tym roku, gdyż dopłata będzie wypłacana właśnie w 2016 roku.

WAŻNE O dacie zakwalifikowania dopłaty na dany rok decyduje termin jej wypłaty, nie ma tu znaczenia data kiedy o nią się ubiegamy.
Oznacza to iż jeżeli kupujecie nieruchomość na rynku pierwotnym gdzie dopłata będzie wypłacana w 2017 lub 2018 nie macie się o co martwić gdyż dopłaty na te lata zostały wykorzystane odpowiednio w 7,12% i 0,05%.

WAŻNE Niektóre banki rezerwują dopłatę w Banku Gospodarstwa Krajowego dopiero pod koniec procesu kredytowego czyli po 3-4 tygodniach, a część banków robi to już na samym początku czyli po 3-4dniach. Jest to niezmiernie ważne dla osób które jeszcze chcą uzyskać dopłatę w tym roku. Złożenie wniosku do odpowiedniego banku ma tu ogromne znaczenie.

 

2016

2017

2018

Kwota maksymalnego limitu środków zaplanowanych na udzielanie finansowego wsparcia

730 mln

746 mln

762 mln

Poziom wykorzystanego limitu środków na podstawie wniosków nabywców złożonych do BGK

565 mln

53 mln

0,38 mln

Procent wykorzystania

77,4%

7,1%

0,05%

Masz pytania napisz do Nas.

« POWRÓT

KONTAKT

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez właściciela strony ZmniejszamyRaty.com - wyłącznie do celów doradczych
Pełna treść klauzuli.
Masz pytania? Zadzwoń:
+48 607 97 98 87

Sprawdzony Kredyt

Do góry