PORADNIK KREDYTOWY

 
 

Kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

4 sposoby na kredyt hipoteczny bez wkładu własnego

MIESZKANIE DLA MŁODYCH

Program dopłat rządowych, ma on za zadanie pomóc młodym Polakom kupić pierwsze mieszkanie. Bonusem wynikający z programu jest dopłata rządowa. Jej wysokość uzależniona jest od naszego statusu cywilnego, znacznie ma czy posiadamy dzieci oraz wielkości i lokalizacja kupowanego domu lub mieszkania. Dopłata wypłacana jest przez Bank Gospodarstwa Krajowego bezpośrednio do developera (program dotyczy tylko rynku pierwotnego). Banki udzielające kredytów hipotecznych traktują dopłatę jako wkład własny do kredytu.

DRUGA NIERUCHOMOŚĆ POD ZABEZPIECZENIE

Sposobem na wykreowanie wkładu własnego potrzebnego do zaciągnięcia kredytu hipotecznego jest przedstawienie w banku jako zabezpieczenie dodatkowej nieruchomości. Może to być mieszkanie, dom, nieruchomość gruntowa.
UWAGA -> Nie wszystkie banki akceptują taką formę wkładu własnego, można powiedzieć że jest ich na rynku tylko kilka.

WYŻSZA WYCENA BANKOWA NIŻ CENA TRANSAKCYJNĄ

Jeżeli kupujemy nieruchomość w atrakcyjnej cenie i jesteśmy przekonani, że jej realna/rynkowa wartość jest wyższa. To są banki na rynku które wezmą to pod uwagę. Jako wkład własny potraktują różnice pomiędzy rzeczywistą wartością nieruchomości a ceną transakcyjną.
UWAGA -> Nie wszystkie banki akceptują taki sposób liczenia wkładu własnego, można powiedzieć że jest ich na rynku tylko kilka.

KREDYT GOTÓWKOWY

Wkład własny nie może pochodzić z innego kredytu, zabraniają tego przepisy bankowe. Praktyka pokazuje że banki tego nie weryfikują. Ryzyko jest jednak po stronie klienta.

KALKULATOR NAJNIŻSZEJ RATY KREDYTU MIESZKANIOWEGO

OBLICZYMY TWOJĄ ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ

SPRAWDŹ NAJLEPSZE OFERTY

Sprawdzony Kredyt

« POWRÓT

KONTAKT

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez właściciela strony ZmniejszamyRaty.com - wyłącznie do celów doradczych
Pełna treść klauzuli.
Masz pytania? Zadzwoń:
+48 607 97 98 87

Sprawdzony Kredyt

Do góry